فرش ماشینی فرصت یا تهدید برای آران و بیدگل؟

0

فرماندار آران و بیدگل گفت: تک محصولی بودن بخش قابل توجهی از حوزه اقتصاد به عنوان تهدیدی برای بخش صنعت این شهرستان به شمار می رود.

اسماعیل بایبوردی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از یک کارخانه تولید فولاد در آران وبیدگل بیان کرد: راه اندازی صنایع بالادستی و پایین دستی فولاد در این شهرستان ضروری است چرا که به عنوان صنعت مادر می تواند با خارج کردن منطقه از شرایط تک محصولی، بیش از یک هزار و ۲۰۰ کارخانه و حرفه وابسته را نیز به تحرک وادار کند.

وی به ظرفیت شهرستان آران وبیدگل برای راه اندازی شهرک صنایع فلزی و استقرار واحدهای تولیدی در آن اشاره کرد و افزود: می توان با برنامه ریزی دقیق، صنایع وابسته و پایین دستی صنعت فولاد را نیز به تدریج در منطقه گردهم آورد.

فرماندار آران وبیدگل تاکید کرد: استقرار صنایع فولادی می تواند زمینه ساز اشتغال بیشتر دانش آموختگان دانشگاهی جویای کار هم باشد و گسترش آن پیشرفت اقتصادی پایدار شهرستان را تضمین کند.

وی در ادامه یادآور شد: افزون بر ۷۰ میلیون دلار محصولات فولادی در ۶ ماهه نخست سال جاری از سوی صنایع شهرستان آران وبیدگل به مقصد کشورهای دیگر صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، افزایشی ۹۰ درصدی داشته است.

بایبوردی اضافه کرد: بیشترین محصولات فولادی آران وبیدگل به مقصد کشورهایی مانند جمهوری آذربایجان، افغانستان، پاکستان، امارات متحده عربی، عراق، قطر و گرجستان صادر می شود.

وی با بیان اینکه مجتمع فولاد آران وبیدگل در شرایط تحریمی توانسته صادرات خود را به ۲ برابر افزایش دهد، تصریح کرد: این واحد به خوبی شعار سال و منویات رهبری فرزانه انقلاب مبنی بر رونق تولید و صادرات محوری را محقق کرده است که جای تقدیر دارد.

مجتمع تولید فولاد در آران وبیدگل با ظرفیت تولید ۳۵۰ هزار تن محصول در سال ۱۳۸۶ راه اندازی شد و با فعالیت خط دوم، به ظرفیت اسمی سالانه ۹۰۰ هزار تن رسید.

بیش از ۸۰۰ واحد صنعتی در شهرستان آران وبیدگل مستقر هستند که ۶۰۰ واحد در زمینه تولید فرش ماشینی فعالیت می کنند.

شهرستان ۱۰۳ هزار نفری آران وبیدگل در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.