تابلو فرش پیک صلح هفت اثر هنرمند ناشنوای گیلان رونمایی شد

0

تابلو فرش پیک صلح هفت ، کاری از هنرمند ناشنوای استان گیلان امروز دوشنبه در حاشیه برگزاری همایش روز جهانی ناشنوایان در رشت با حضور مسئولان رونمایی شد.

محمد محمدی دعویسرایی هنرمند ناشنوای استان گیلان در حاشیه رونمایی از این تابلو فرش، بیان داشت: تابلو فرش پیک صلح هفت با شعار (یک جهان یک جام در قطر) به مناسبت برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در کشور قطر بافته شده که با هماهنگی های لازم به مقامات قطری تحویل داده می شود.

وی اظهار داشت: این کار برای اولین بار در جهان اتفاق می افتد، قصد دارم تا با این اقدام به مقامات قطری ِپیشنهاد دهم تا ۳۱ تابلو فرش مشابه تابلو فرش پیک صلح هفت تهیه و از طرف کشور قطر به کشورهای راه یافته به جام جهانی اهدا شود.

این هنرمند ناشنوای استان گیلان بیان داشت: از آنجایی که تابلو فرش های اهدایی هر کشور، باید پرچم همان کشور در بالای تابلو فرش بافته شود، برای دریافت کننده اثر ارزش بالایی دارد زیرا نشان ملی کشور در بالاترین جای فرش قرار گرفته است.

وی با بیان این که تابلو فرش پیک صلح هفت، تک رو با رج شمار ۵۰ است، خاطر نشان کرد: بیشتر رنگ های به کار رفته در این تابلو فرش به رنگ پرچم کشور قطر است و تا جایی که توانسته ام از طرح و نقش فرش ایرانی استفاده کرده ام.

محمدی دعویسرایی بیان داشت: در گذشته تابلو فرش هایی از جمله با نام های جنگ و صلح، صلح و سازندگی، خوب و بد، پیک صلح یک، تمدن و توحش، دین و انبیاء، عشق و صلح دو ، فجر و ایران پاک بافته و تعدادی از آنها را به مجامع و سازمان های جهانی از جمله یونسکو اهدا کرده ام.

وی اضافه کرد: تابلو فرش تمدن و توحش را به یونسکو اهدا و از این بابت جایزه و مدال ابن سینا را دریافت کردم ضمن این که تابلو فرش فجر و ایران پاک را به کمیته بین المللی سازمان ملل پارا المپیک اهدا کردم.

همایش روز جهانی ناشنوایان امروز دوشنبه از سوی بهزیستی استان گیلان در سالن یادگار امام رشت برگزار شد، در این همایش جمعی از ناشنوایان موفق در بخش های مختلف تجلیل شدند.

بر اساس آخرین آمار، شش هزار و ۲۰۰ ناشنوا و کم شنوا تحت پوشش بهزیستی استان گیلان هستند که سه هزار و ۱۷۸ نفر مستمری دریافت می کنند. هشتم مهر ماه روز جهانی ناشنوایان است، از دوم تا هشتم مهرماه هر سال به همین مناسبت برنامه های مختلفی با گرامیداشت توانمندی افراد ناشنوا اجرا می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.