زن رنگرز برنده مسابقه جهانی عکس

0

سعید قاسمی عکاس برجسته اهری با اثر «رنگرزی سنتی» مدال طلای فیاب (فدراسیون بین المللی هنر عکاسی) از جشنواره بین المللی قرقیزستان را از آن خود کرد.

عکاس اهری مدال طلا جشنواره بین المللی قرقیزستان را کسب کرد

وی در مورد این جشنواره بیان داشت: جشنواره بین المللی عکس پارک ملی «Ala Archa» از سوی انجمن عکاسان آسیایی با همکاری فوکوس هر سال در کشور قرقیزستان برگزار می شود.

قاسمی گفت: این جشنواره زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و انجمن عکاسان آمریکا PSA و کلوپ عکس فوکوس به صورت سالانه برگزار می شود و عکس های راه یافته به این جشنواره، ضمن ثبت در آرشیو FIAP و PSA بنام خود عکاس، در دریافت القاب FIAP و PSA نیز موثر است.

قاسمی که تاکنون در چند مسابقه داخلی و حتی خارجی مقام‌های مختلف بدست آورده درباره عکس «زن رنگرز» عنوان می‌کند: «خیلی وقت بود به دنبال رنگرزی با مواد طبیعی در یکی از روستا می‌گشتم و بالاخره موفق شدم. در یکی از روستاهای نسبتا دور به شهر اهر زنی بود که رنگرزی سنتی داشت و به این کار ادامه می‌داد. زمانی به روستا رسیدم که برف همه جا را سپید پوش کرده بود. زمان خوبی رسیدم چراکه زن روستاییی تشت‌های نخ‌های رنگ شده را کنار هم قطار کرده بود تا آنها را بشویید. زمانی که می‌خواستم عکسی بگیرم خروس و مرغ‌ها هم کنار این زن بودند و عکس‌هایی که گرفتم یکی از آن یکی بهتر شد و در نهایت این عکس را برای جشنوار بین‌المللی فیلارمونیای قرقیزستان در بخش عکس رنگی مقام نخست را کسب کرد. این را بگویم که خودم انتظار داشتم که عکس جز ۳ عکس برتر باشد چراکه در مسابقات عکاسی تاجیکستان هم دیپلم کسب کرده بود. خوشحالم که تلاش‌هایم به نتیجه رسیده است و بنظرم این ابتدای راه است و باید عکس‌های دیگری بگیرم که تصویر زندگی روستایی و عشایری را بخوبی نشان دهد.»

سعید قاسمی متولد ۱۳۵۶ روستای اسکانلو منطقه خداآفرین ساکن شهرستان اهر. عضو انجمن عکاسان ایران، عضو انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی کشور و عضو انجمن عکاسی اهر و اولین کسب کننده درجه هنری در رشته عکاسی در منطقه ارسباران است.

کسب بیش از ۴۰ جایزه ملی در جشنواره های ملی و بین المللی و صدها اثر راه یافته به جشنواره های ملی و بین المللی از افتخارات این عکاس است.

مقام اول دومین جشنواره رسانه ای مداد قرمز هلال احمر، برگزیده هشتمین جشنواره ملی رضوی، مقام اول نهمین سوگواره عکس عاشورایی شهرقدس، مقام اول پنجمین جشنواره عکس محرم ایران زمین و مقام اول پنجمین جشنواره جلوه های ایثار شیراز در کارنامه این هنرمند اهری به چشم می خورد.

 

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.