شهرستان آران و بیدگل پایتخت و قطب اول تولید فرش ماشینی در کشور است

0

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست بررسی رفع مشکلات صاحبان صنعت فرش ماشینی و فعالان اقتصادی گفت: غفلت در رفع مشکلات صاحبان صنعت فرش ماشینی و فعالان اقتصادی، آسیبی به تقویت اقتصاد فرش ماشینی و رشد اشتغال‌زایی این شهرستان است.

Image result for ‫فرماندار شهرستان آران و بیدگل: غفلت در رفع مشکلات صاحبان صنعت فرش ماشینی و فعالان اقتصادی، آسیبی به تقویت اقتصاد فرش ماشینی و رشد اشتغال زایی این شهرستان است‬‎

به گزارش فرش فیروزه، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست بررسی رفع مشکلات صاحبان صنعت فرش ماشینی و فعالان اقتصادی که با حضور استاندار اصفهان در محل فرمانداری تشکیل شد، خدمت قهرمانان و فعالان عرصه اقتصادی و صنعتی را ستودنی و به تحریم‌ هفته اخیر آمریکایی‌ها در بخش نساجی و فولاد اشاره کرد و اظهار داشت: نقش‌آفرینی فعالان عرصه اقتصادی و صنعتی این شهرستان در توسعه و پیشرفت کشور مثال‌زدنی است.

وی در این نشست به چهار منطقه صنعتی شهرک سلیمان صباحی، هلال، انصار و مالک اشتر و شهرک صنعتی آران و بیدگل (قاضی) در شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و بیان داشت: حدود ۵ هزار واحد صنفی و ۸۱۰ واحد صنعتی دراین شهرستان وجود دارد که ۵۱۰ واحد از آنها را شرکت‌های تولید فرش ماشینی را تشکیل و اشتغال‌زایی ۱۷ هزار و ۱۰۰ نفر را ایجاد کرده است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل جمعیت ۷۶ هزار نفری تحت پوشش بیمه تامین اجماعی این شهرستان را نشانی از فعالیت اقتصادی و صنعتی در شهرستان نام برد و ادامه داد: تولید سالانه بیش از ۵۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در شهرستان آران و بیدگل این شهرستان را به پایتخت و قطب اول تولید فرش ماشینی در کشور و قطب دوم تولید فرش ماشینی در خاورمیانه تبدیل کرده است.

وی اضافه کرد: تولید صنایع دیگری نظیر فولاد در شهرستان آران ‌و بیدگل و صادرات کالاهای غیرنفتی به ۱۸ کشور جهان توانسته است ۱۵۰ میلیون دلار ارزآوری در پی داشته باشد و نمود واقعی اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و کسب و کار باشد.

دکتر بایبوردی در ادامه اظهار کرد: علیرغم توانمندی‌های صنعت شهرستان آران و بیدگل و در پی تحریم صنعت نساجی و فولاد، صاحبان صنعت و فعالان اقتصادی از یکطرف و کارگران از طرف دیگر نگرانی‌هایی دارند که قابل توجه است.

وی تشکیل اتاق فکر و هیئت‌های اندیشه‌ورز صنعت فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل متشکل از صاحبان صنعت، مدیران اجرایی و دانشگاه‌های کشور را در این خصوص مهم دانست.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با تاکید بر رفع موانع تولید و کسب و کار در این شهرستان گفت: غفلت در رفع مشکلات صنایع این شهرستان می‌تواند در پیشتازی شهرستان آران و بیدگل در اشتغال‌زایی و نرخ بیکاری ۵ درصدی، آسیب‌هایی را به همراه داشته باشد.

وی اظهار داشت: با راه‌اندازی دفاتر ارتباطات بین‌الملل، حقوق بین‌الملل و تجارت بین‌الملل در حوزه صنعت فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل می‌توان به تقویت بازاریابی و فروش محصولات به این حوزه کمک کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل راه‌اندازی واحدهای تحقیق، بازاریابی و توسعه موسوم بهR&B&D در صنعت فرش شهرستان آران و بیدگل را ضروری دانست و گفت: راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه R&D نیز نقش بسیار مهمی در استقامت کسب و کار و درآمد پایدار در حوزه فرش داشته و می‌تواند با کشف دانش جدید در این صنعت، نیازهای روز بازارهای هدف را شناسایی و پوشش‌دهی کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.