کلاهبرداری از فرش فروشان؛ از کاشان تا تهران!

0

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری کلاهبردار 50 میلیاردی با بیش از 30 فقره کلاهبرداری خبر داد و گفت متهم از فرش فروشان و تولیدکنندگان تهران و کاشان کلاهبرداری کرده بود.

Image result for ‫کلاهبرداری فرش‬‎

سرهنگ کارآگاه حمداله علیزاده در این باره گفت: آخر شهریور ماه امسال یکی از فرش فروشان تهران با مراجعه به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد 50 تخته انواع فرش را به صورت تلفنی در تاریخ پانزدهم شهریور ماه به شخصی فروختم و پس از چند روز برای دریافت پول با وی تماس گرفتم که متوجه شدم تلفنش را خاموش کرده و مورد کلاهبرداری واقع شده‌ام.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: با توجه به اینکه از ناصر -خریدار فرش- هیچ سرنخی وجود نداشت، غیر از تماس تلفنی ، کارآگاهان با دستور قضائی مالک خط را دستگیر و متوجه شدند وی کارت ملی اش را گم کرده و شخص کلاهبردار با کارت ملی وی سیم کارت خریده است.

وی با اینکه کارآگاهان در جریان تحقیقات و به دست آوردن رد پایی از متهم بودند که شکایت های متعددی به همین شیوه به پلیس آگاهی ارسال شد، گفت: وی علاوه بر تهران از تولید کنندگان فرش ماشینی در شهر کاشان نیز کلاهبرداری کرده بود و در مجموع حدود 50 میلیارد ریال میزان کلاهبرداری ثبت شده است.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت بیان کرد: در بررسی اظهارات شاکیان توسط کارآگاهان مشخص شد متهم خود را یکی از فرش فروشان معتبر تهران به نام کاظم 50 ساله معرفی کرده و از نام و اعتبار این شخص برای اقدامات مجرمانه خود بهره برده است .

این مقام انتظامی اعلام کرد: کارآگاهان در گام بعدی به محلی که فرش ها فرستاده شده بود رفتند و متوجه شدند کلاهبردار با کارت ملی مفقود شده مغازه ای را اجاره و پس از تحویل گرفتن فرش ها آن ها را با ماشین دیگری جابه جا کرده است.

علیزاده توضیح داد: در گام بعدی کارآگاهان در تحقیقات میدانی توانستند تصویری از متهم به دست بیاورند و با تطبیق تصویر با مجرمان سابقه دار موفق به شناسایی هویت وی شدند و مشخص شد کلاهبردار فردی به نام ” ناصر ” 33 ساله است و در سال 1395 با 16 فقره کلاهبرداری به همین شیوه به زندان رفته و با سند و تامین قرار از زندان مرخصی گرفته و به آنجا بازنگشته است.

رئیس پایگاه هفتم با اشاره به اینکه دستگیری کلاهبردار در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با اقدامات پلیسی و تلاش شبانه روزی موفق به شناسایی محل اختقا وی در جنوب تهران شدند، گفت: با دستور قضائی متهم در یک اقدام ضربتی بیست و هشتم دی ماه در مخفیگاهش دستگیر شد .

براساس گزارش سایت پلیس، وی اضافه کرد: با انتقال ناصر به پایگاه هفتم متهم به جرم خود اعتراف و در بازجویی اظهار داشت، پس از مرخصی از زندان دیگر به آنجا برنگشتم و برای گذران زندگی و تامین هزینه های اعتیاد تصمیم به کلاهبرداری گرفتم.

علیزاده با بیان اینکه متهم تاکنون به 30 فقره کلاهبرداری اعتراف کرده است خاطرنشان کرد: متهم با صدور قرار قانونی برای کشف جزئیات پرونده در اختیار پایگاه هفتم قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.