کاشان به عنوان تنها پایتخت فرش ماشینی در کشور می باشد

1

کاشان در بخش فرش دستبافت دربین فرش های تبریز و اصفهان با توجه به برازندگی خاصی که دارد ضمن اینکه نام فرش کاشان در دنیا شناخته شده می باشد یکی از قطبهای مهم تولید فرش دستبافت کشور به حساب می آید.

‫محسن پورسینا‬‎محسن پورسینا مدیرکل صنایع ومعادن استان اصفهان در حاشیه گشایش نخستین جشنواره بین المللی کاشان در بخش فرش دستبافت دربین فرش های تبریز و اصفهان با توجه به برازندگی خاصی که دارد ضمن اینکه نام فرش کاشان در دنیا شناخته شده می باشد یکی از قطبهای مهم تولید فرش دستبافت کشور به حساب می آید.

محسن پورسینا مدیرکل صنایع ومعادن استان اصفهان در حاشیه گشایش نخستین جشنواره بین المللی فرش کاشان با اشاره به اینکه صنعت فرش در کاشان یک سابقه دیرینه و کهن دارد و از قدیم الایام نام شهرستان کاشان با صنعت فرش به صورت دست بافت و از ۵۰ سال قبل تاکنون با فرش ماشینی اجین شده است افزود: در نقطه ای از دنیا که هرکجا نام فرش برده می شود یکی ازجایگاه ها ونشانه های فرش در کاشان رقم می خورد.

پورسینا درپاسخ به سوالی در مورد نسبت به راهکار رفع مشکل کمبود مواد اولیه صنایع نساجی درسطح استان اصفهان بیان داشت: برای رفع این مشکل دو راهکار اصلی وجود دارد که در راهکار اول برای حمایت از تولید داخل باید تسهیلاتی از نظر مقررات ورود مواد اولیه به کار گرفته شود که وزارتخانه صنایع و معادن به تنهایی نمی تواند در این رابطه اقدام نماید بلکه مجموعه تصمیم گیرندگان و همکاری دیگر دستگهای مربوطه را در این جهت می طلبد.

وی با اشاره به اینکه وزارت بازرگانی و صنایع معادن دو بال مهم در جهت کمک و رفع مشکل کمبود مواد اولیه کارخانجات نساجی می باشند تصریح نمود: ضمن اینکه باید به سمتی حرکت کنیم تا تولید مواد اولیه واحدهای نساجی درسطح کشور در داخل کشور با قیمت و کیفیت مناسب تولید گردد، حمایت در این جهت را نیز از وظایف ذاتی وزارت صنایع و معادن دانست.

وی با اشاره به اینکه شهرستان کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی در کشور می باشد افزود: درسطح کشوربیشترین میزان فرش به صورت متمرکز در بخش ماشینی درکاشان تولید می گردد و این شهرستان دربخش فرش دستبافت دربین فرش های تبریز و اصفهان با توجه به برازندگی خاصی که دارد ضمن اینکه نام فرش کاشان در دنیا شناخته شده می باشد یکی از قطبهای مهم تولید فرش دست باف کشور به حساب می آید .

مدیرکل صنایع و معادن استان اصفهان با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره بین المللی فرش در کاشان، این اقدام را شروع وفرصت و دیدار خوبی برای علاقه مندان و مشتاقان به این صنعت در جهت مرتفع نمودن نیازهایشان در این بخش و ارتقاء جایگاه صنعت فرش کاشان دانست .

5/5 - (1 امتیاز)
1 نظر
  1. M.H.A.M7 می گوید

    آران و بیدگل پاتخت فرش ماشینیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.