صادرات فرش ماشینی 45 درصد رشد داشته است

0

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش حاصل از صادرات فرش ماشینی در دو ماه نخست سال جاری معادل 60 میلیون دلار است، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 45 درصد رشد داشته است.

افسانه محرابی در حاشیه نشست هم اندیشی صنایع فرش ماشینی در کاشان، اظهار کرد: ارزش صادرات محصولات بخش نساجی و پوشاک کشور در سال 96 بیش از یک هزار و 31 میلیون دلار بود.

وی تصریح کرد: ارزش صادرات کالاهای نساجی و پوشاک ایران به خارج از کشور در سال 95 رقم 835 میلیون دلار بود که این رقم در سال گذشته با 21 درصد افزایش به رقم یک هزار و 43 میلیون دلار رسید.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: برخی اقلام مواد اولیه صنایع فرش ماشینی ، در داخل کشور توسط کارخانه‌های پتروشیمی تولید و در اختیار صاحبان صنایع قرار می‌گیرد.

وی گفت: برخی مواد اولیه این صنعت مانند آکرولیک، پروپپلین، نخ جود و کنف نیز در خارج کشور تامین می شود که این مواد در گروه یک ارزی قرار دارند و با ارز 4200 تومان تامین می شود و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

وی افزود: کالاهای صنایع نساجی با توجه به ماهیتی که دارد، قاچاق پذیر است، از این رو آسیب‌های فراوانی دیده است که موضوع حمایت از تولیدات داخلی و مبارزه با قاچاق کالای نساجی از طریق مجلس شورای اسلامی نیز پیگیری می‌شود و در این خصوص کمیسیون مشترکی تشکیل شده و کارگروهی نیز زیر مجموعه این کمیسیون فعالیت می‌کند.

محرابی تصریح کرد: با توجه به برگزاری نشست‌های این کارگروه و بازدیدهای میدانی که از منطقه‌های آزاد کشور انجام شده است، امیدواریم با اجماع نظر، مسائل و مشکلات بررسی و برای ارائه راهکار به کمیسیون مشترک ارجاع شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.