افتتاح مرکز تأمین مواد اولیه خوشه فرش در زنجان

0

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: مرکز تأمین مواد اولیه خوشه فرش در زنجان افتتاح شده است.

مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی موزه فرش ایران

«ایرج احمدی» از افتتاح مرکز تأمین مواد اولیه خوشه فرش زنجان خبر داد و اظهار کرد: به منظور تسهیل در امور بافندگان فرش و نیز بهره‌مندی از مواد اولیه با کیفیت، مرکز تأمین مواد اولیه فرش در یکی از پاساژهای زنجان آغاز به کار کرده است.

این مسئول ادامه داد: هم‌اکنون خوشه فرش در سال آخر فعالیت خود قرار دارد و از سال آینده این خوشه توسط ذی‌نفعان فعالیت خود را ادامه خواهد داد و شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرچند طبق قوانین نمی‌تواند بعد از پایان قرارداد سه ساله حمایت مادی از خوشه داشته باشد ولی با حمایت‌های معنوی خود در کنار فعالان این حوزه خواهد بود.

وی افزود: هم‌اکنون خوشه کفش هیدج نیز در سال دوم فعالیت خود قرار دارد و در سال آینده توسعه خوشه چاقوی زنجان شروع خواهد شد.

احمدی با اشاره به بهره‌برداری از طرح‌های اقتصاد مقاومتی خوشه کفش هیدج، خاطرنشان کرد: سه طرح خوشه کفش در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در شهر هیدج به بهره‌برداری رسیده به طوری که اولین مرکز طراحی و مدل‌سازی کفش یکی از این طرح‌ها است که در آن طراحی شابلون، مشاوره، پیش‌کاری، پستایی‌سازی و برشکاری و مدل‌سازی و نیز طراحی کفش انجام می‌شود.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با اشاره به اهمیت عملکرد خوشه‌ای در صنایع، یادآور شد: با توجه به اینکه در شهر هیدج بیش از 100 کارگاه تولید کفش با اشتغال‌زایی 1000 نفر مشغول فعالیت بودند و به نوعی می‌توان این شهر را قطب تولید کفش اسپرت و بچه‌گانه دانست، لذا شرکت شهرک‌های صنعتی با همکاری و همراهی تولیدکنندگان کفش این شهر نسبت به تشکیل خوشه کفش هیدج اقدام کرد و هم اینک این خوشه در سال دوم فعالیت خود قرار دارد و فعالیت‌های موثری از جمله بازدید از نمایشگاه‌های مختلف، برگزاری دوره‌های آموزشی و برندسازی در این مدت انجام داده است.

وی تصریح کرد: یافتن حلقه‌های مفقوده در هر صنعت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که با توجه به این موضوع، اولین واحد لمینت‌سازی که از حلقه‌های مفقوده خوشه کفش به حساب می‌آید، در شهرک صنعتی هیدج به بهره‌برداری رسید که با راه‌اندازی این واحد، مواد اولیه واحدهای فعال در حوزه کفش با کیفیت بهتر و قیمت مناسب‌تر تأمین می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.