صادرات ۴۰۹ هزار و ۷۰۹ دلاری فرش در خراسان رضوی

0

رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی گفت: صادرات فرش در هشت ماهه نخست سال جاری به ارزش ۴۰۹ هزار و ۷۰۹ دلار بوده است.

مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی موزه فرش ایران

سعید کاظمی در خصوص میزان واردات انجام شده در هشت ماهه نخست سال جاری اظهار کرد: در کشور ما واردات فرش صورت نمی‌گیرد ممکن است در حوزه فرش ماشینی صورت گیرد اما با توجه به تعرفه‌های گران فرش دستباف، واردات آن صورت نمی‌گیرد.

وی در خصوص میزان صادرات انجام شده نیز عنوان کرد: در هشت ماهه نخست سال جاری از نظر دلاری در حدود ۴۰۹ هزار ۷۰۹ دلار که از نظر ارزش ریالی ۱ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان بوده است.

رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: همچنین از نظر وزنی نیز ۷۱۲۲ کیلوگرم بوده که عمده‌ترین مقاصد صادراتی ما کشورهای ژاپن، آمریکا، قطر، استرالیا و بحرین بوده است.

کاظمی در خصوص تاثیر صادرات بر اشتغال‌زایی تصریح کرد: زمانی که دامنه صادرات ما گسترده باشد با ایجاد اشتغال رابطه مستقیم خواهد داشت اما در سال اقتصاد مقاومتی به دنبال کسب تسهیلات جدید برای افراد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی همکاری لازم را به انجام رسانده است. همچنین در بخش مشاغل خانگی و پشتیبانان نیز در حال فعالیت هستیم.

رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: در همین راستا افراد مدنظر را به بانک‌ها معرفی کردیم که تاکنون در بخش پشتیبانان حدود ۱۶ نفر معرفی شده‌اند و به هر نفر حدود ۵۰ میلیون تومان اختصاص داده شده است. همچنین حدود ۳۰ نفر را به صورت مستقل نیز به بانک‌های تجارت معرفی کردیم که به هر نفر حدود ۷ میلیون تومان اختصاص داده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.