رقابت با ترکیه، هند و چین با اقتصادی کردن فرش امکان‌پذیر است

0

استاندار قزوین گفت: برای کسب بازارهای جهانی فرش باید تکنولوژی روز را دنبال کنیم و با حفظ اصالت فرش ایرانی به سمت ارائه طرح و نقشه‌های جدید مطابق سلیقه مشتری باشیم.

استاندار قزوین

«عبدالمحمد زاهدی» دیشب در مراسم گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلو فرش اظهار کرد: فرش یک هویت ملی است و هنوز هم در کشورهای غربی افتخار می‌کنند یک‌تخته فرش ایرانی در منزل خود داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اقتصادی کردن فرش در شرایط کنونی از ضروریات است و اگر نتوانیم این موضوع را برطرف کنیم قادر به رقابت با کشورهایی مانند ترکیه، هند و چین نخواهیم بود.

استاندار قزوین تصریح کرد: باید قیمت تمام‌شده فرش را کاهش دهیم تا در بازار بین‌المللی حضور مستمر داشته باشیم تا بتوانیم در شرایط تحریم هم از این کالای بار ارزش برای صادرات بهره‌مند شویم.

وی یادآور شد: در فرش چند مرحله بسیار مهم است که باید مرکز ملی فرش به آن توجه کند تا بتوانیم هزینه تولید را کم کنیم و با شرایط روز پیش برویم تا موفق شویم.

زاهدی خاطرنشان کرد: باید تکنولوژی روز را دنبال کنیم و با حفظ اصالت فرش ایرانی به سمت ارائه طرح و نقشه‌های جدید روی بیاوریم و به همه نوع ذائقه پاسخ دهیم.

وی تصریح کرد: حفظ اصالت با طرح‌های جدید امکان‌پذیر است و تنها جایی که می‌توانیم هویت و فرهنگ خود را عرضه کنیم همین فرش دستباف است.

استاندار افزود: مرحله پیش از بافت می‌تواند در کارگاه صورت گیرد اما مرحله بافت باید در منزل باشد تا هزینه‌ها کم شود البته پس‌ از این مرحله نیز به کارگاه نیاز داریم تا امور فنی و پرداخت فرش را انجام دهد.

وی تصریح کرد: اگر کشور چین امروز بیش از نیمی از کفش دنیا را تولید می‌کند این کار فقط در منازل صورت می‌گیرد، از این‌رو نیازی نیست ما همه فعالیت‌های خود را کارگاهی کنیم.

زاهدی بازاریابی را مهم دانست و گفت: بازاریابی در صنعت فرش باید به‌صورت حرفه‌ای انجام شود و تولیدکننده فقط دغدغه تولید داشته باشد.

استاندار قزوین یادآور شد: حمایت ما نباید فقط در تسهیلات خلاصه شود بلکه باید به‌صورت یارانه به صادرکننده باشد تا تولید حمایت شود.

این مطلب چطور بود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.