هدف‌گذاری 15 میلیون دلاری برای صادرات فرش دستباف زنجان

0

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها امیدواریم صادرات فرش دستباف به 15 میلیون دلار تا پایان سال برسد.

نمایشگاه فرش دستباف - همدان

«ناصر فغفوری» در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: توسعه صادرات به آموزش نیروی انسانی نیاز دارد و باید نیروی انسانی برای کار صادرات در استان تربیت شود.

این مسئول ادامه داد: در هشت ماهه امسال، میزان صادرات غیرنفتی در استان زنجان ۷۶ میلیون و ۸۱۲ هزار تن به ارزش ۲۸ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سطح کشور 3 درصد از لحاظ ارزش کاهش داشته و باید توجه داشت که صادرات استان زنجان از نوع صادرات غیرنفتی است.

وی افزود: ۸۰ میلون دلار صادرات در استان زنجان مختص واحدهای صنعتی است و 80 درصد سهم صادرات استان را تولید کارخانجات تشکیل می‌دهند، 11.5 درصد مواد معدنی، 4.8 کشاورزی، سه درصد فرش تشکیل می‌دهد که بخش گردشگری و خدمات فنی مهندسی نیز در صادرات استان سهم دارند.

فغفوری تصریح کرد: صادرات فرش استان زنجان در سال ۹۴ حدود ۱۱ میلیون دلار بود که صادرات فرش استان زنجان در سال گذشته به ۱۲ میلیون دلار رسیده و در هشت ماهه امسال هم صادرات فرش استان زنجان به ۹ میلیون دلار رسیده و براساس هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی انجام شده احتمال می‌رود که صادرات فرش استان زنجان به ۱۴ تا ۱۵ میلیون دلار نیز برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: تبدیل گمرک استان زنجان به گمرک تخصصی فرش باعث شده که صادرات فرش دستباف استان از گمرک استان انجام شود که این مهم اتفاق خوبی برای فرش دستباف استان و برند و نام استان است که سبب شناخته شدن این فرش‌ها با نام استان و بافنده آن می‌شود.

این مطلب چطور بود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.