صادرات فرش دستباف استان زنجان از مرز 8 میلیون دلار گذشت

0

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: طی هشت ماهه امسال صادرات فرش دستباف استان برابر با 8 میلیون و 772 هزار دلار است.

افتتاح بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران با حضور شریعتمداری وزیر صنعت و پزشکیان نایب رئیس مجلس

«محسن جعفری» در رابطه با صادرات فرش دستباف زنجان، اظهار کرد: صادرات فرش استان زنجان طی هشت ماهه امسال برابر با ۸ میلیون و ۷۷۲ هزار دلار و به عبارتی معادل ۲۸۵ میلیارد ریال بوده است.

این مسئول ادامه داد: صادرات فرش استان زنجان طی هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۹۷ هزار دلار، معادل ۱۰ درصد افزایش دارد.

وی در رابطه با صادرات فرش دستباف در ماه گذشته، افزود: در آبان‌ماه امسال صادرات فرش استان زنجان ۶۱۷ هزار دلار، معادل ۱۷ میلیارد ریال بوده است.

جعفری خاطرنشان کرد: فرش دستباف استان زنجان به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، آلمان، کانادا، روسیه، لبنان، ایتالیا و برزیل صادر می‌شود ولی متأسفانه شاهد آن هستیم که ۹۰ درصد فرش دستباف تولیدی زنجان به نام سایر استان‌ها صادر می‌شود.

وی با اشاره به بیمه قالیبافان در استان زنجان، تصریح کرد: از آغاز نظارت و بازرسی از دار قالی‌ها در استان از مردادماه سال ۹۳ بیمه افرادی که در شغل‌های دیگر مشغول به‌کار بودند لغو شده و قالی‌بافان اصلی بیمه شدند و هم‌اکنون بیش از ۵۰ هزار بافنده در استان فعالیت می‌کنند که بیشتر این بافندگان در زنجان فرش پشمی می‌بافند.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در رابطه با کیفیت فرش دستباف استان زنجان، یادآور شد: کیفیت فرش دستباف استان زنجان بسیار مطلوب و ارزشمند است؛ چرا که طبیعی بودن مواد پشم و ابریشم و رنگ مورد استفاده در تولیدات فرش زنجان باعث افزایش کیفیت این فرش‌ها می‌شود و این سازمان در سال‌جاری برنامه‌های خوبی برای توسعه صادرات فرش استان زنجان در دستور کار است.

این مطلب چطور بود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.