مشکلات صنعت فرش اصفهان رصد میدانی شده است

0

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: برپایی نمایشگاه فرش دستباف اصفهان فرصت خوبی برای رساندن صدای فعالان حوزه فرش به گوش مسئولان ملی و برانگیختن حساسیت نهادهای ناظر و قانون گذار در این زمینه است که امیدوارم با پیگیری هایی که در ادامه خواهیم داشت به سمت رفع این مشکلات قدم برداریم.

ناهید تاج الدین - نماینده اصفهان

ناهید تاج الدین اظهار کرد: از شش ماه پیش و درست پس از برنامه شهر گردی اصناف، با رصد دقیق مشکلات فرش و ارتباط هدفمندی که با صنف مربوطه در این زمینه برقرار کردیم به دنبال برقراری ارتباطی موثر با نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز در مورد فرش و حل مشکلات این صنف بودیم.

وی افزود: فرصت بیستمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف فرصت بسیار مناسبی برای برقراری این ارتباط و تشریک مساعی نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز فرش با ذینفعان یعنی تولید کنندگان، بافندگان و طراحان و صادر کنندگان فرش دستباف بود و خوشبختانه ارتباطی که ما به دنبال آن بودیم برقرار شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: در این نمایشگاه، رییس و نایب رییس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی به دعوت ما حضور یافتند. وزیر صنعت و معدن هم قرار بود در این نمایشگاه حضور پیدا کند که بنا به دلایلی سفر ایشان امکان پذیر نشد و رئیس مرکز ملی فرش ایران به عنوان نهاد سیاست گذار و نماینده دولت در این نمایشگاه حضور یافت و مشکلات فرش استان از نزدیک توسط نمایندگان مجلس و نمایندگان دولت رصد میدانی شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: خوشبختانه به رغم آنکه در فصل بودجه قرار داریم، اما استقبال خوبی از دعوت ما در میان نمایندگان مجلس و نمایندگان دولت و دیگر نهادهای تاثیر گذار شد و شاهد حضور کم سابقه مسئولان فرش در اصفهان بودیم.

عضو فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حداقل کارکرد این حضور، رساندن صدای فعالان حوزه فرش به گوش مسئولان ملی و برانگیختن حساسیت نهادهای ناظر و قانون گذار در این زمینه است که امیدوارم با پیگیری هایی که در ادامه خواهیم داشت به سمت رفع این مشکلات قدم برداریم.

این مطلب چطور بود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.