صادرات ۳۳ میلیون دلار فرش ماشینی از کاشان

0

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کاشان گفت: ۱۲۸ میلیون دلار کالا در ۶ ماهه نخست امسال از این شهرستان صادر شد که ۳۳ میلیون دلار آن مربوط به صادرات فرش ماشینی و صنایع وابسته بود.

Image result for ‫کارخانه فرش ماشینی‬‎

مجید برازنده گفت: سال گذشته نیز در مجموع ۲۲۷ میلیون دلار صادرات از سوی واحدهای تولیدی این شهرستان صورت گرفت که نزدیک به ۱۲۳ میلیون دلار آن مربوط به فرش ماشینی بود.

وی تاکید کرد: بیش از نیمی از کالاهای صادراتی شهرستان کاشان در سال گذشته مربوط به فرش ماشینی بود که نشان دهنده نقش مهم این بخش در رونق اقتصادی منطقه است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کاشان از پیش بینی افزایش صادرات فرش ماشینی در سال جاری به نسبت سال گذشته خبر داد و افزود: تسهیل در ثبت سفارش واحدهای تولیدی فرش برای تامین مواد اولیه و مد نظر قرار داشتن مشوق های تولید به ویژه برای واحدهای تولید فرش در منطقه کاشان، از جمله اقدام ها برای رونق تولید و صادرات این کالا است.

وی با اشاره به برپایی همایش توسعه صادرات بیان کرد: این همایش که در سالن ارباب حسن تفضلی اتاق بازرگانی کاشان برپا خواهد شد، از استادان بخش صادرات و صادرکنندگان نمونه بهره گیری کرده که این مهم می تواند نقشی موثری در بهبود صادرات غیرنفتی به ویژه فرش ماشینی داشته باشد.

برازنده تلاش ها برای برپایی همایش توسعه صادرات در تاریخ دوم آبان ماه و نمایشگاه ملی فرش ماشینی از ۲۶ تا ۳۰ آذرماه به میزبانی کاشان را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: ظرفیت های منطقه را می توانیم با استفاده از فرصت این نمایشگاه ارزیابی کنیم و امید می رود با برنامه ریزی صورت گرفته، شاهد رونق بیش از پیش تولید و افزایش صادرات این محصول در شهرستان باشیم.

این مطلب چطور بود؟
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.