فرش و گلیم ایرانی در دکوراسیون‌ داخلی منزل

0

استفاده از فرش و گلیم ایرانی در طراحی دکوراسیون داخلی علاوه بر حفظ اصالت فرهنگ ایرانی، فضایی دلنشین و صمیمی در خانه ایجاد می‌کند.

طراحی دکوراسیون داخلی با مبلمان هر چقدر هم جذاب و خاص باشد، اضافه کردن یک فرش و گلیم ایرانی با نقش و نگار منحصربه‌فردش زیبایی آن را دو چندان می‌کند.

فرش و گلیم ایرانی در دکوراسیون‌ داخلی منزل

فرش ایرانی نماد فرهنگ، هنر و اصالت ایرانی و برندی معتبر و نام آشنا در تمام دنیاست. معجزه فرش ایرانی درخشیدن آن در هر نوع دکوراسیونی، چه مدرن و چه کلاسیک است.

هارمونی طیف‌های رنگی متفاوت در کنار هم و از همه مهم‌تر طرح‌های اصیلی که خاص فرهنگ ایران است، باعث شد فرش های ایرانی شهرت جهانی پیدا کنند و خوش بدرخشند.

با وجود این که هر سال طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی برای دکوراسیون داخلی فراگیر می‌شود، فرش ایرانی با تمام این طرح‌ها قابلیت ترکیب شدن دارد.

نقش و نگار و رنگ‌های فرش و گلیم ایرانی در چیدمان مدرن و امروزی به حفظ فرهنگ اصیل ایرانی کمک می‌کند. در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، نقش اصلی را مبلمان ایفا می‌کنند؛ امّا در فضاهای بین مبل‌ها، کنار شومینه و راهروها می‌توانید فرش و گلیم با طرح‌های سنتی پهن کنید.

فرش ایرانی در دکوراسیون آشپزخانه

فرش و گلیم ایرانی را در همه قسمت‌های خانه از دکوراسیون اتاق خواب گرفته تا راه‌پله، راهرو و نشیمن می‌توان استفاده کرد. حتی دکوراسیون آشپزخانه‌های ایرانی و فضای ناهارخوری هم گاهی با فرش ایرانی کامل‌تر می‌شود و حس گرما و صمیمیت خاصی منتقل می‌کند.

فرش ایرانی در دکوراسیون نشیمن

برای طراحی نشیمن می‌توانید فرش و گلیم ایرانی را وسط مبل‌ها پهن کنید که از نما و جلوه کفپوش خانه هم استفاده کنید. البته لزومی ندارد حتما تابع شکل مستطیلی فرش باشید که وسط مبل‌ها قرار بگیرد.

با کمی خلاقیت می‌توانید از گلیم فرش‌هایی در ابعاد کوچک استفاده کنید و آنها را اطراف مبل‌ها پهن کنید.

اگر از موکت به عنوان کفپوش خانه استفاده می کنید، می‌توانید گلیم‌هایی در ابعاد کوچک را روی موکت پهن کنید.

البته اگر رنگ موکت از طیف‌های رنگی خنثی باشد، جلوه فرش بیشتر نمایان می‌شود.

این مطلب چطور بود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.