فراهم شدن زمینه اشتغال یک هزار نفر در صنعت فرش خلخال

0

استاندار اردبیل گفت: بخش خصوصی زمینه اشتغال پایدار یک هزار فرشباف را در شهرستان خلخال فراهم کرده است.

قاليبافي

مجید خدابخش در بازدید از کارگاه آموزش فرشبافی در شهرستان خلخال افزود: طرح چابک بافت تولید فرش دست بافت با سرمایه گذاری بنیاد فرش نوین ایران وچهار شرکت مشهور تولید فرش های دستبافت کشور در سه شهرستان در سه استان اجرا می شود و در استان اردبیل شهرستان خلخال برای این منظور انتخاب شده است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه هم اکنون در زمان کمتر از یک ماه 397 نفر برای مشارکت در این طرح و طی دوره های آموزشی ثبت نام کرده اند، یادآور شد: این افراد با ایجاد 14 دار قالی مشغول آموزش هستند.

استاندار اردبیل با اشاره به تفاهم نامه شرکت سرمایه گذار و فرمانداری خلخال برای ایجاد زمینه اشتغال یک هزار بافنده فرش در این شهرستان گفت: بر اساس این تفاهم نامه در مدت 2 ماه ظرفیت ایجاد اشتغال برای بافندگان فرش در خلخال فراهم شده و سرمایه گذار طرح متعهد به پرداخت حقوق ماهانه بر اساس قانون کار و نیز پرداخت حق بیمه فرشبافان شده است.

فریدون بابایی، فرماندار خلخال نیز در این بازدید گفت: تفاهم نامه سرمایه گذار مجری طرح چابک تولید فرش دستبافت خلخال با استان اردبیل در جلسه ای که روز سه شنبه هفته جاری با حضور استاندار اردبیل در تهران برگزار می شود نهایی خواهد شد.

به گفته وی، شرکت کنندگان در این طرح پس از گذراندن یک دوره آموزش کوتاه مدت در کارگاه های تولیدی متمرکز فرش و یا به صورت تک بافت در محل سکونت خود اقدام به بافت و تولید فرش با استفاده از جدیدترین روش فرشبافی خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.